Ogłoszenia 10 czerwca 2018

1. W przyszłą niedzielę, 17.06. zapraszamy:
– klasy 7 i II gimnazjalne na spotkanie o g. 16.oo. Otrzymają folder ze św. Stanisławem Kostką, by w wakacje opanować pewne treści.
– Po ten folder zgłoszą się też uczniowie klas III gimnazjalnych po każdej dowolnej Mszy św. Prosimy nauczyć się z niego życiorysu św. Stanisława.
– Organizowana jest piesza pielgrzymka do Tulec dla mężczyzn dekanatu lubońskiego. Program wywieszono.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego są w kościele codziennie
po Mszy św. o godz. 18.oo, a w Fabianowie przy krzyżu w piątki o g. 19.oo. Jeśli ktoś z młodzieży zbyt mało uczestniczył w majowych, niech przychodzi na czerwcowe nabożeństwa.

3. Przypominamy i zapraszamy! Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje objazdowe rekolekcje w plenerze w różnych miastach naszej ojczyzny. Nazywają je Strefą Mocy. To spotkanie organizuje grupa ponad 2o osób. W Luboniu będą 12 i 13 czerwca wieczorami za Wzgórzu Papieskim. Młodzież całego Lubonia powinna być obecna, także dzieci i dorośli. Włączmy się do udziału chętnie i aktywnie. Szczegóły są na afiszach. Potraktujmy to wszyscy jako szczególną okazję do pogłębienia wiary.
– młodsze klasy SP5 z rodzicami niech będą obecne w ramach rekolekcji szkolnych,
– a klasy VII, II i III gimnazjalne w ramach przygotowania do Bierzmowania.
4. W środę, 13 czerwca zamiast procesji w intencji Ojczyzny odmówimy różaniec przed figurą Matki Boskiej Fatimskiej na wzgórzu Papieskim.

5. Dzieci wczesno-komunijne prosimy w najbliższą sobotę, 16.06. na Mszę św. o g. 9.oo i krótkie spotkanie.
6. Dziś jest rodzinny festyn parafialny w Wirach.
7. Można zapisać się w kancelarii parafialnej na wyjazd autokarem do Częstochowy na powitanie pieszych pielgrzymów 14 i 15 lipca.

8. W lipcu i w sierpniu:
– nie będzie codziennej Mszy św. o g. 7.oo oraz w niedziele o g. 16.oo,
– kancelaria parafialna będzie czynna tylko do południa,
– prosimy pilnie podać intencje mszalne zamówione na te miesiące.
9. Dziękujemy Parafianom za obecność, liczne Komunie św., składane dary i ofiary. ostatnio za świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziś jest zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie, a za tydzień – na parafialne inwestycje. Za wszystko serdecznie dziękujemy.
10. Czytajmy Arkę, Gościa Niedzielnego i Przewodnik Katolicki.

11. W poniedziałek o g. 11.oo będzie Msza św. i pogrzeb +Haliny Mazurek, lat 84 z ul. Poniatowskiego. „Wieczny odpoczynek…”

12. Po błogosławieństwie pomódlmy się do Matki Boskiej w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie, a także o umocnienie naszej wiary. „Święty Michale Archaniele…”