Ogłoszenia 10 marca 2019

1. W Wielkim Poście zapraszamy:
– na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 9.3o, 16.3o, 18.3o
– na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.3o, a po nich Msza św. o godz. 16.15
– narzeczonych na Kurs przedmałżeński przez 6 niedziel o godz.17.oo. Katechezy w salce u sióstr poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 16.15
– w obozie hitlerowskim planujemy Drogę Krzyżową we wtorek, 2.04. godz. 19.3o.

2. W środę, 13 dnia miesiąca przyjdźmy na modlitwę w intencji Ojczyzny. Wieczorna adoracja, różaniec o godz. 20.oo oraz procesja z figurą M. B. Fatimskiej.

3. W każdy czwartek, jak wiemy, jest w naszym kościele całodzienna adoracja. Tym razem, 14.03. ks. Damian prosi młodzież o godz. 19.3o.

4. Rodzice dzieci I-komunijnych będą mieć kolejną katechezę w środę, 20.03. po wieczornej nowennie.

5. Czytajmy Gościa Niedzielnego i P.K. Dziś możemy otrzymać za darmo czasopismo „Miłujcie się”, aby rozpoznać jego wartość i w przyszłości je nabywać. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież.

6. Pogrzeby: w środę o godz.13.oo będzie Msza św. i pogrzeb +Marka Babińskiego, lat 62 z ul. Wojnowickiej, a w czwartek o 11.oo Msza św. i pogrzeb +Marii Wiśniewskiej, lat 74 z ul. Kościuszki. „Wieczny odpoczynek…”

7. Prosimy zainteresować się bardziej zdjęciami z bierzmowania, żeby czas i praca pana fotografa nie poszły na marne. Zakład fotograficzny, ul. 11Listopada 69.

8. Rekrutacja dzieci do przedszkola w Fabianowie trwa do 15 marca.

9. Dziękujemy drogim parafianom za udział w nabożeństwach, prace dla parafii, składane dary i ofiary. W przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu, 17.03. wyznaczono zbiórkę do puszek dla misjonarzy polskich, dlatego na inwestycje parafialne będzie tydzień później. Ojcu Sławomirowi Dworkowi wice-prowincjałowi Oblatów dziękujemy za chętną pomoc w służbie Bożej.

10. Od przyszłej niedzieli, 17.03. będziemy transmitować przez internet Mszę św. z naszego kościoła odprawianą o godz. 10.oo, by umożliwić osobom chorym i sędziwym kontakt ze świątynią i wspólnotą parafialną. Bardzo prosimy młodych parafian, niech pomogą starszym w odbiorze tego nabożeństwa. Należy wejść na stronę internetową parafii św. Barbary. Nasza świątynia jest odtąd monitorowana. Dzisiaj tytułem próby transmitujemy wszystkie Msze święte. W czasie transmisji kamera obejmuje ołtarz wraz z amboną i chrzcielnicą. Trzeba wiedzieć, że zbliżając się do ołtarza możemy być widoczni na ekranie.

11. Niech błogosławieństwo Pana daje nam wszystkim pokój serca. Prośmy o to dla świata i Ojczyzny oraz każdego z nas słowami ks. Piotra Skargi. „Boże Rządco i Panie narodów”.