Ogłoszenia 11 sierpnia 2019

1. W sierpniu:
– biuro parafialne czynne jest tylko do południa,
– okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
– w niedziele nie ma Mszy świętych o godz. 16:00 – również 15 sierpnia.

2. We wtorek, 13 sierpnia zapraszamy na różaniec o godz. 20.oo, a po nim na procesję z figurą M. B. Fatimskiej. Jest to nabożeństwo ekspijacyjne w intencji Ojczyzny, a także o dobre przeżycie peregrynacjii obrazu pani Jasnogórskiej. Prosimy o liczną obecność kolejną grupę parafian z następujących ulic: Świerkowa, Wrzosowa, Miodowa, Orzechowa, Morelowa, Brzoskwiniowa, Wiśniowa, Gruszkowa, Śliwkowa, Agrestowa, Szkolna, Pogodna, Jesienna, Wiosenna, Nad Żabinką, Wojska Polskiego, 11Listopada, Poprzeczna, Kołłątaja, Żabikowska, Przyjazna, Sobieskiego.

3. W środę, 15 sierpnia obowiązkowa uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, czyli Matki Boskiej Zielnej. Zapraszamy na Msze św. według planu niedzielnego.Przynieśmy bukiety ziół i kwiatów, które poświęcimy na każdej Mszy św. Tego dnia będzie zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.

4. Czytajmy prasę katolicką: Arkę, Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego z płytą piosenek patriotycznych i religijnych.

5. Pochowaliśmy +Janinę Górczak, lat 75 z ul. Granicznej, a we wtorek o 11.oo będzie Msza św. i pogrzeb + Lecha Łączkowiaka, lat 69 z ul. 11 Listopada. „Wieczny odpoczynek…”

6. Dziękujemy drogim Parafianom i Gościom za udział w nabożeństwach, prace dla parafii, dary na probostwo i składane ofiary. Dziś jest zbiórka na KUL i szkoły katolickie, a za tydzień na parafialne inwestycje.

7. Pamiętajmy o dzieciach na Białorusi, którym chcemy wysłać przybory szkolne. Prosimy je przynieść z zabranym serduszkiem do 20 sierpnia.

8. Dziś do godz. 14.oo można honorowo oddać krew w SP 1

9. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia w pracy i w odpoczynku, a na koniec wołajmy do Boga za Ojczyznę. „Boże, Rządco i Panie narodów…”