Ogłoszenia 16 września 2018

1. Dziś po Mszy św. o g. 16.oo prosimy do kościoła wszystkie grupy modlitewne i duszpasterskie z parafii dla omówienia wielu ważnych spraw duszpasterskich Niech będą obecni katecheci, Domowy Kościół, Rady parafialne, Przymierze, Wspólnota Różańcowa, Hospicjum domowe, szafarze, starsi ministranci, młodzież oazowa, itp.

2. W czwartek, 20.09. na Mszy św. o godz. 18.oo ks. bp Grzegorz Balcerek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W środę poprzedzającą po wieczornej Nowennie zapraszamy tę młodzież wraz z całymi rodzinami do spowiedzi św.

3. Za tydzień w niedzielę 23.09. Msza św. i katecheza do bierzmowania dla klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej. Spotkanie dla ich rodziców we wtorek 25.09. po wieczornej Mszy św. Zbieramy zgłoszenia młodzieży rozpoczynającej przygotowanie od klas 7.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej np. Arka, Gość Niedzielny i P.K.

5. Dziękujemy Parafianom za obecność na nabożeństwach oraz licznie przyjmowaną Komunię św., za dary na probostwo i składane ofiary. Dziś jest zbiórka do puszek na prace remontowe w parafii. Z góry serdeczne dzięki. Obecnie odbywa się tynkowanie kolejnej części probostwa i postawiono nowy płot siatkowy na poszerzenie następnej części cmentarza. Pojawiła się też długo oczekiwana chrzcielnica, która została nie tylko odnowiona, ale upiększona nowymi, rzeźbionymi elementami oraz pozłocona i wypełniona nowo odlaną misą z mosiądzu. Dzieło to w części ufundowały tegoroczne dzieci I-komunijne oraz młodzież bierzmowana. O kosztach całości powiemy za tydzień.
Ks. Biskup poświęci ją w najbliższy czwartek.

6. Życzymy wszystkim spokojnego tygodnia, a na koniec polecamy Matce Bożej Ojczyznę, pokój na świecie i wiele osobistych intencji. „Zdrowaś Maryjo…, Święty Michale Archaniele…”