Ogłoszenia 17 lutego 2019

1. Serdecznie dziękujemy J.E. Ks. Bp Zdzisławowi Fortuniakowi za obecność w naszej parafii, za wspólną z nami modlitwę, za błogosławieństwo z okazji wizytacji kanonicznej.
– o godz. 12.3o prosimy wszystkie poczty sztandarowe i Radę Ekonomiczną
– o godz. 16.oo prosimy Radę Duszpasterską i wszystkie grupy parafialne
– o godz. 18.oo – wszystkich katechetów uczących w parafii
2. Drugi dzień wizytacji to wtorek, 19.02.
– o godz. 9.oo Ks. Bp będzie udzielał z proboszczem Namaszczenia Chorych
– potem odwiedzi szkołę, niektóre domy w parafii, siostry Służebniczki
– o godz. 15.oo zapraszamy na cmentarz
– o godz. 18.oo udzieli sakramentu Bierzmowania 140 młodym parafianom
3. Spowiedź św. przed Bierzmowaniem dla młodzieży i ich rodzin będzie w poniedziałek, 18.02. o godz. 19.oo z wieloma spowiednikami.

4. W przyszłą niedzielę, 24.02. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci I-komunijne do poświęcenia świec. Rodziców prosimy o obecność ze swymi dziećmi.

5. Z inicjatywy parafian wszystkie parafie lubońskie przygotowują się do peregrynacji obrazu M. B. Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji szczególną modlitwą, by wyprosić jak najlepsze owoce nawiedzenia. Tą modlitwą jest całodobowa adoracja połączona z różańcem. Nasza parafia oraz św. Jana Pawła II już to przeżywała. W przyszłą sobotę, 23.02. rozpocznie się ona w sanktuarium Mszą św. o g. 7.oo, a zakończy w niedzielę, 24.02. Mszą św. o g. 7.30. Zapraszamy chętnych do zapisów u Sióstr Służebniczek.

6. W czwartek, 21.02. nasz ks. wikariusz Damian obchodzi swoje imieniny. Składamy mu jak najlepsze życzenia. Niech dobry Bóg błogosławi jego służbę w naszej parafii, którą spełnia bardzo sumiennie i niech to będzie powodem do wielkiej kapłańskiej radości. Wieczorem ks. Damian odprawi Mszę św. w swojej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za ks. wikariusza, a także za dostojnego Solenizanta Ks. Bpa Damiana Bryla. Ponadto uwaga, uwaga!!! Tak się pięknie składa, że tego samego dnia 21 lutego obchodzi swoje urodziny nasz dostojny Gość Ks. Biskup Zdzisław Fortuniak, więc na pewno ta wieczorna Msza św. będzie także w Jego intencji, a już dziś życzymy Ks. Biskupowi wielkiej łaskawości Nieba na każdy kolejny rok! Ekscelencjo! Ad multos annos!

7. Czytajmy Arkę, Miłujcie się, P.K. duży i mały, Gościa Niedzielnego dużego i małego.
8. W poniedziałek o g. 11.00 będzie Msza św. i pogrzeb +Bogdana Otockiego, lat 76 z ul. Buczka, a we wtorek na Junikowie pogrzeb +Elżbiety Beta, lat 63 z ul. Lipowej. Msza św. pogrzebowa za nią będzie u nas we wtorek o g. 7.3o. „Wieczny odpoczynek…”

9. Dziękujemy drogim parafianom za udział w nabożeństwach, ostatnio za modlitwę różańcową 13.02. w intencji Ojczyzny, za adorację i procesję. Dzięki za prace dla parafii, składane dary i ofiary. Dziś do puszek jest zbiórka na parafialne inwestycje. Myślimy o transmisji Mszy św. z naszego kościoła do domów w parafii. Kamera jest już założona. O szczegółach powiemy za tydzień.
10. Niech błogosławieństwo Pana daje nam wszystkim pokój serca. Prośmy o to dla świata i Ojczyzny oraz każdego z nas słowami ks. Piotra Skargi. „Boże Rządco i Panie narodów”.