Ogłoszenia 17 marca 2019

1. Od dzisiejszej niedzieli będziemy transmitować przez internet Mszę św. z naszego kościoła odprawianą o godz. 10.oo z myślą zwłaszcza o chorych i sędziwych osobach. Bardzo prosimy dopomóc starszym w odbiorze tego nabożeństwa. Należy wejść na stronę internetową parafii św. Barbary. Nasza świątynia jest odtąd monitorowana. W czasie transmisji kamera obejmuje ołtarz wraz z amboną i chrzcielnicą. Trzeba wiedzieć, że zbliżając się do ołtarza możemy być widoczni na ekranie.

2. W Wielkim Poście zapraszamy:
– na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 9.3o, 16.3o, 18.3o,
– na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.3o, a po nich Mszę św.
– na Kurs przedmałżeński o godz.17.oo poprzedzony Mszą św. w kościele o g. 16.15

3. We wtorek zapraszamy na uroczystość św. Józefa o godz. 9.oo i 18.oo. W szczególny sposób zachęcamy do modlitwy mężczyzn, którym św. Józef patronuje. Puszczykowo obchodzi tego dnia odpust parafialny.

4. Rodziców dzieci I-komunijnych prosimy na kolejną katechezę w środę, 20.03. po wieczornej nowennie.

5. W sobotę, 23.03. o godz. 18.oo rozpocznie się cykl katechez dla dorosłych przed bierzmowaniem.

6. Parafia z Czempinia zaprasza w lipcu na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły w kancelarii.

7. Czytajmy Gościa Niedzielnego, P.K., Miłujcie się, Arkę, Cuda i łaski Boże. W zakrystii możemy nabyć książkę wraz z filmem o abp. Antonim Baraniaku pt. „Powrót”. Jest to o nim trzeci z kolei film. Ten Niezłomny Żołnierz Kościoła otrzymał pośmiertnie najwyższe w Polsce odznaczenie – Order Orła Białego.

8. Dziękujemy drogim parafianom za liczny udział w Drogach Krzyżowych, za prace dla parafii, składane dary i ofiary. Dziś wyznaczono zbiórkę do puszek dla misjonarzy polskich, którzy poszli do narodów, czyli Ad gentes. Za tydzień będzie zbiórka na inwestycje parafialne.

9. Niech błogosławieństwo Pana daje nam wszystkim pokój serca. Prośmy o to dla świata i Ojczyzny oraz każdego z nas słowami ks. Piotra Skargi. „Boże Rządco i Panie narodów”.