Ogłoszenia 19 sierpnia 2018

XX niedziela zwykła, 19.08.2018

 

 1. W miesiącach wakacyjnych:
  • Kancelaria parafialna jest czynna tylko do południa, a w sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.
  • Nie ma Mszy św. o godz. 7:00 w dni powszednie i o 16:00 w niedziele.
  • Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. (gdy jest tylko jeden kapłan nie ma spowiedzi w czasie Mszy św.).
 2. W dzisiejszą niedzielę jest okazja do oddania krwi w Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu od godz. 8:00 do 14:00. Wszyscy dawcy otrzymają od sponsorów Klubu Honorowych Dawców Krwi drobne upominki.
 3. W poniedziałek obchodzi imieniny nasz Ks. Proboszcz. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę 25.08. Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 9:00.
 5. Dożynki wojewódzko-achidiecezjalne odbywają się w przyszłą niedzielę (26.08.) na Polanie Harcerza przy Malcie w Poznaniu. Msza św. o godz. 13:00. Szczegóły na plakacie. Parafialne dziękczynienie Bogu za żniwa będzie w niedzielę 2.09. na Mszy św. o godz. 12:30. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy poczuwają się do wdzięczności Bogu Stwórcy za chleb.
 6. Piesza pielgrzymka do Tulec odbędzie się w niedzielę 2.09. Zbiórka o godz. 5:45 na pl. Bł. E. Bojanowskiego w Luboniu. Suma odpustowa o godz. 12:00. Więcej informacji na plakatach oraz w Internecie. Serdecznie zapraszamy!
 7. Odpust w sanktuarium MB Pocieszenia w Górce Duchownej od 25 sierpnia do 3 września. Szczegóły na plakacie.
 8. Zbierane są zgłoszenia na pielgrzymkę do Lichenia, która jest organizowana w dniu 20 września. Wyjazd od św. Barbary o godz. 7:15.
 9. Czytajmy prasę katolicką np. Arka, Misyjne Drogi, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki oraz nowy numer parafialnego Przymierza, m. in. pożegnaniu o. Dariusza, o letnich wyjazdach i pielgrzymkach naszych parafian, a także o bł. Edmundzie.
 10. Dziękujemy Parafianom za obecność na nabożeństwach oraz licznie przyjmowaną Komunię św., za dary na probostwo oraz złożone ofiary. Serdeczne „Bóg zapłać!”.
  Dziś jest zbiórka do puszek na parafialne prace remontowe, z góry sierdzenie dziękujemy.
 11. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku wakacyjnego i spokojnego tygodnia, a na koniec polecamy Matce Boskiej Ojczyznę oraz prosimy o pokój na świecie.
  „Zdrowaś Maryjo…”, „Święty Michale Archaniele…”