Ogłoszenia 2 września 2018

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30 dziękujemy Bogu Stwórcy za tegoroczny, niełatwo zdobyty chleb. Serdecznie zapraszamy nie tylko rolników, ale też ogrodników, sadowników oraz sprzedających kwiaty, owoce, warzywa i każdego, kto poczuwa się do wdzięczności Panu Bogu.
2. Z powodu braku kapłanów wycofujemy Mszę św. o godz. 7:00 w dni powszednie. Zamówione intencje na tę godzinę będą odprawione w Sanktuarium w koncelebrze o godz. 7:00. Natomiast wraca Msza św. niedzielna o godz. 16.oo – do czasu.
3. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Uwaga!:
– w czwartek spowiedź dla dzieci od 16:00 do 17:00, a na Mszy św. wieczorem modlimy się o powołania, prosimy więc zwłaszcza szafarzy i ministrantów z rodzinami. Po Mszy św. zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów;
– w piątek wyjazd do chorych o godz. 9:00,
– w I piątek Msza św. o godz. 16:30 na rozpoczęcie roku szkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu. Uczniów innych szkół prosimy w piątek o g. 18.oo
– poświęcenie tornistrów dzieciom klas I z wszystkich szkół – w piątek o g. 18.oo
4. Od 4 września, wznawia swoje spotkania grupa młodzieży oazowej, a scholka od 8.09. g.18.oo. Obie grupy zapraszają nowe chętne osoby na spotkanie.
5. Młodzież, która ma być bierzmowana 20 września ma katechezę w przyszłą niedzielę, 9.09. po Mszy św. o godz. 16:00. Młodzież, która chce rozpocząć przygotowanie (z klas 7 i starsza), prosimy o przynoszenie wypisanych zgłoszeń do końca września. Inne informacje i terminy spotkań są wywieszone w gablocie.
6. Spotkania dorosłych w kościele:
– Wtorek, 11.09. g. 18.3o – rodzice młodzieży bierzmowanej 20.09.
– Środa, 12.09. g.18.45 – rodzice dzieci I-komunijnych
– Niedziela, 16.09. po Mszy św. o g. 16.oo – wszystkie grupy modlitewne i duszpasterskie z parafii np. katecheci, Domowy Kościół, Rady parafialne, szafarze Wspólnota Różańcowa, młodzież oazowa, starsi ministranci itp.
7. W sobotę 8.09. przypada święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 9.oo i 18.oo. Pobłogosławimy wtedy ziarno.
8. Pielgrzymka do Lichenia – 20 września.
9. Wychodząc z kościoła, prosimy zabrać serduszka Caritas, by podarować przybory szkolne dzieciom potrzebującym pomocy w biednych krajach.
10. Czytajmy prasę katolicką: Arka, Misyjne Drogi, Gość Niedzielny mały i duży, P.K. mały i duży, a w zakrystii i biurze można nabyć piękne kalendarze z Aniołami.

11. W przyszłą sobotę i niedzielę od g.11.oo – 17.oo szkoła Yamaha organizuje Dni Otwartych Drzwi dla młodzieży, dorosłych i dzieci od 4 miesiąca życia. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
12. Dziękujemy Parafianom za obecność na nabożeństwach oraz licznie przyjmowaną Komunię św., za dary na probostwo i składane ofiary. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
13. Życzymy wszystkim spokojnego tygodnia, a na koniec polecamy Matce Bożej Ojczyznę, pokój na świecie oraz Nowy Rok Szkolny. „Zdrowaś Maryjo…, Święty Michale Archaniele…”