Ogłoszenia 22.04.2019

1. Serdecznie dziękujemy drogim Parafianom:
– za piękny udział w nabożeństwach wielkopostnych i Wielkiego Tygodnia
– za gremialny i zdyscyplinowany udział w spowiedzi św. wielkanocnej
– wielu osobom za chętne zaangażowanie i przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnych
– za prace dekoracyjne przy ciemnicy i Grobie Pańskim oraz za prace porząd¬kowe
– za składaną obowiązkową daninę diecezjalną
– za wielkopostne dary dla biednych: świąteczne paczki z serduszkiem, zakup palm i paschalików, ofiary do skarbon – np. na tzw. dar ołtarza zebrano bez mała 1500 zł
– wolontariuszom Caritas dzię¬kujemy za czas poświęcony na rozdział paczek, a dzieciom za ofiary do skarbonek Caritas;
– dziękujemy też za dary na probostwo oraz życzenia składane nam kapłanom z okazji Wielkiego Czwartku i Świąt Wielkanocnych osobiście, czy SMS-em,
– serdeczne dzięki za dzisiejszą tacę na KUL oraz za ofiary do puszek na parafialne inwestycje. Pragniemy powoli zająć się kolejnymi płotami na cmentarzu.

2. W piątek, 26 kwietnia:
– nie obowiązuje post,
– po wieczornej Mszy św. na wikariacie spotyka się młodzieżowy wolontariat.
– ks. Biskup zaprasza parafian z lubońskiego dekanatu do katedry na Mszę św. o godz. 18.oo. Ma to być modlitwa wspólnot parafialnych i rewizyta za minioną wizytację biskupią. W zakrystii zapisujemy chętnych na wyjazd.

3. Niedzielą Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia i do puszek po Mszach św. będzie zbiórka na Caritas Archidiecezji.

4. We wtorek o godz. 11.oo jest Msza św. i pogrzeb +Kazimierza Durki, lat 76 z ul. Klonowej, w czwartek o g. 10.oo Msza i pogrzeb + Zofii Stolpe, lat 72 z ul Topolowej. „Wieczny odpoczynek…”

5. Czytajmy Gościa Niedzielnego dużego i małego – z płytą piosenek Arki Nowego, Przewodnik Katolicki z modlitwą na każdy dzień.

6. Kochani Parafianie i drodzy Goście! Piękny to widok, gdy tak wiele osób przystępuje do Komunii św. Zachęcamy, by przyjmować ją jak najdłużej po świętach. I życzymy wszystkim Bożego pokoju, który stąd płynie.

7. Na koniec pomódlmy się w ważnych intencjach: za prześladowanych chrześcijan, o pokój na całym świecie, za naszą Ojczyznę z wszystkimi w niej problemami oraz za rządzących narodem. Modlitwa ks. Piotra Skargi: „Boże Rządco i Panie narodów…”