Ogłoszenia 25 sierpnia 2019

1. W poniedziałek, 26.08. przypada uroczystość NMP Częstochowskiej i chociaż nie mamy obowiązku, przyjdźmy chętnie o g.9.oo lub 18.oo, by powierzać Maryi naszą Ojczyznę.

2. W niedziele września nie będzie też Mszy świętych o godz. 16.oo, jak w wakacje.

3. Dożynki miejskie w Poznaniu odbędą się w sobotę, 31 sierpnia, a u nas będzie w niedzielę, 1 września o g. 12.3o Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Zapraszamy nie tylko rolników, ogrodników, sadowników, ale wszystkich, którzy pragną publicznie podziękować za Boży dar chleba.

4. Serdecznie zachęcamy na pieszą pielgrzymkę do Tulec w niedzielę, 1 września. Zbiórka przy kościele św. Barbary o godz.5.45. Szczegóły na plakatach. Proboszcz z Tulec zaprasza też do Matki Boskiej osoby modlące się osobiście za kapłanów, czyli „Margaretki”. Odpust ku czci Matki Bożej trwa też w Górce Duchownej koło Leszna.

5. Siostry Służebniczki organizują 14 września pielgrzymkę do Włocławka na wielką modlitwę „Polska pod Krzyżem”. Szczegóły na afiszach, zapisy u sióstr.

6. Bezpłatne badania wad wzroku odbędą się w Luboniu we wtorek, 3.09. od 13.3o – 15.oo w Przychodni, ul. Poniatowskiego 2o.

7. Czytajmy prasę katolicką: Arkę, Gościa Niedzielnego, Przewodnik Katolicki z modlitwą na każdy dzień.

8. Dziękujemy drogim Parafianom i Gościom za paczki z przyborami szkolnymi dla dzieci na Białorusi, za udział w nabożeństwach, prace porządkowe, dary na probostwo i składane ofiary ostatnio na parafialne inwestycje – 2520 zł. Proboszcz dodatkowo, serdecznie dziękuje za modlitwy i życzenia z okazji urodzin i imienin.

9. Pochowaliśmy +Hannę Rychwalską, lat 61 z ul. Poniatowskiego, we wtorek o g.11.oo będzie Msza św. i pogrzeb +Mirosławy Pawlickiej, lat 75 z Fabianowa „Wieczny odpoczynek…”

10. W intencji Ojczyzny proponowany jest post wraz z modlitwą od 8 września do 13 października. Weźmy to sobie do serca. Życząc wszystkim błogosławionego tygodnia w pracy i w odpoczynku, módlmy się na koniec słowami ks. Piotra Skargi „Boże, Rządco i Panie narodów…”