Ogłoszenia 26 stycznia 2020

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.oo zapraszamy na Mszę św. tych zwłaszcza parafian, którzy w tym roku nie mieli odwiedzin kolędowych. Msza św. będzie odprawiona w ich intencji. Niech będą obecni przedstawiciele rodzin. Pobłogosławimy ich i rozdamy pamiątki kolędowe. Po Mszy św. zabierze głos pan organomistrz i przedstawi nam program remontu organów. Serdecznie zachęcamy do udziału. Składka z tej Mszy św. przeznaczona zostanie na tenże remont.

2. Dziś do godz. 14.oo można honorowo oddać krew w pobliskiej szkole.

3. Bezpłatne badania mammograficzne będą w Luboniu 30 stycznia. Szczegóły w gablocie.

4. W piątek, 31 stycznia parafia św. Jana Bosko przeżywa swój odpust. Suma o godz. 18.oo.

5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego przypada święto M. B. Gromnicznej:
– jest to Dzień Życia Konsekrowanego, więc będziemy modlić się w intencji powołań,
– przynieśmy świece, które poświęcimy na każdej Mszy św.; prosimy je zabezpieczyć przed rozlaniem wosku,
– na klasztory klauzurowe będzie zbiórka do puszek.

6. Dziękujemy drogim parafianom za liczny udział w Komunii św., za dary na probostwo, za prace i ofiary dla parafii. Ostatnio na inwestycje parafialne zebrano bez mała 5ooo zł. Dziś jest zbiórka do puszek na Radio Emaus.

7. Odbyły się pogrzeby: +Bogumiły Kaczmarek, lat 86 z ul. Długiej, a w Czerwonaku +Andrzeja Iwińskiego, lat 81 ze szkoły w Fabianowie. We wtorek o g.11.oo będzie Msza i pogrzeb +Longina Matelskiego lat 87 z ul. Limbowej. „Wieczny odpoczynek…”

8. Nabywajmy, czytajmy i przekazujmy dalej czasopisma religijne. Są to: Gość niedzielny, Przewodnik katolicki oraz parafialne Przymierze m.in. o nowym ks. biskupie z Poznania.

9. Wszystkim życzymy Bożego pokoju na kolejny tydzień, a Bożej Matce i św. Józefowi polecamy przyszłość szkoły katolickiej wybudowanej na parafialnej ziemi, remont organów oraz ukochaną Ojczyznę. „Zdrowaś Maryjo… święty Józefie…”