Ogłoszenia 27 maja 2018

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Marsz dla życia od sanktuarium na wzgórze Jana
Pawła Wielkiego. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 12.oo.

2. Wczoraj jedna, dzisiaj druga grupa kolejnych dzieci przyjmuje po raz pierwszy Komunię świętą. W sumie w tym roku bez mała 200 dzieci. Dziękujemy ich rodzicom za piękny dar dla parafii, którym jest odnowienie, wyzłocenie chrzcielnicy. Niestety prace mocno się opóźniły. Musimy cierpliwie czekać.

3. Boże Ciało przypada 31 maja. Główna procesja tradycyjną trasą wyruszy po Mszy św. o g. 10.oo, a bezpośrednio po procesji kolejna Msza św. Wypadają Msze święte o godz. 11.15 i 12.3o, a pozostałe są jak w niedzielę. Druga procesja w Boże Ciało będzie wieczorem po Mszy św. o g.18.oo w połączeniu z Nieszporami, które będziemy śpiewać w Oktawie codziennie przed procesją.
– Bardzo prosimy, jak co roku o ustawienie czterech ołtarzy na ulicach, a na zakoń-czenie Oktawy o te same ołtarze dookoła kościoła,
– Młodzież gimnazjalna uczestniczy chętnie w procesjach Bożego Ciała podając kartki obecności, a dzieci I-komunijne prosimy codziennie w albach przez całą oktawę.
– W Boże Ciało, w czwartek, nie będzie adoracji, jak co tydzień.
– Dziewczynki sypiące kwiatki mają obowiązkowe próby we wtorek i środę o godz. 19.oo, a na procesję prosimy, by miały wianki z modraków.
– Starsze dziewczynki np. ze scholki, czy inne, niech będą do pomocy, a na procesjach niech wystąpią w galowych strojach.
– Kto może niech przyniesie codziennie kwiaty do sypania i złoży je w kruchcie.
– Wszyscy udekorujmy nasze domy na całą Oktawę
4. W I piątek, 1.06. odwiedzimy chorych od godz. 9.oo, a spowiedź dla dzieci w środę od 16.oo – 17.oo. Niech z tej okazji skorzystają także dorośli przed Bożym Ciałem.
5. W przyszłą niedzielę, 3.06. będzie zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, a klasy III gimnazjalne mają katechezę w połączeniu z Mszą św. o g. 16.oo.

6. Dnia 9 czerwca organizowana jest jednodniowa pielgrzymka szlakiem bł. Edmunda Bojanowskiego. Szczegóły w gablocie.
7. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie będzie codziennej Mszy św. o godz. 7.oo oraz w niedziele o godz. 16.oo.
8. Dziękujemy Parafianom za obecność na nabożeństwach, licznie przyjmowaną Komunię św., składane dary i ofiary.
9. Czytajmy Gościa Niedzielnego i Przewodnik Katolicki – z modlitwą na każdy dzień. Możemy tez nabyć nowy numer Przymierza m.in. o rocznicach święceń oraz relacje z pielgrzymek. Z okazji Dnia Dziecka zafundujmy dzieciom Małego Gościa Niedzielnego.

10. W Poznaniu odbył się pogrzeb +Bogusławy Pstrągowskiej, lat 90 z ul. Karłowicza, a w poniedziałek u nas będzie o g. 13.oo Msza św. i pogrzeb +Cecylii Swojak, lat 92 z ul. Lipowej. „Wieczny odpoczynek…”
11. Po błogosławieństwie pomódlmy się do Matki Boskiej w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie, a także o umocnienie naszej wiary. „Święty Michale Archaniele…”