Ogłoszenia 31 sierpnia 2020

1. W Imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny wspólną modlitwą:
– Nowa Szkoła Katolicka w Luboniu rozpoczyna swoje istnienie Mszą św. we wtorek, 1 września o godz. 10.oo w kościele św. Barbary,
– Klasy pierwsze wszystkich szkół na terenie parafii zapraszamy z tornistrami do poświęcenia w środę, 2 września o godz. 18.oo,
– Klasy II, III, IV, V – SP1, SP5, SP52 prosimy na nabożeństwo z rozdaniem komunii św. ( bez Mszy św.) – w I piątek, 4 września o godz. 16.3o,
– Przypominamy tegorocznym dzieciom pierwszo-komunijnym, że piątek w tym tygodniu rozpoczyna cykl 9 piątków miesiąca,
– Klasy VI, VII, VIII – SP1, SP2, SP5 prosimy na Mszę św. w piątek, 4 września o g.18.oo,
– Razem z grupami dzieci zapraszamy do modlitwy rodziców i nauczycieli, bo wszyscy mamy się o co modlić,
– Szkoła Muzyczna Yamaha, ul. Poniatowskiego 20 w Luboniu zaprasza na Dni Otwartych Drzwi w przyszły weekend 5 i 6 września. Szczegóły na afiszu.

2. Spowiedź św. dla wszystkich dzieci w czwartek od godz. 16.oo – 17.oo.
3. Z okazji I piątku miesiąca kapłani odwiedzą chorych od godz. 9oo. Prosimy ich zgłaszać.
4. Jak co roku, 1.09. o godz. 18.oo odprawimy Mszę św. za poległych i pomordowanych w II wojnie światowej. Prosimy zgłaszać na kartce imiona i nazwiska swoich bliskich.

5. W przyszłą niedzielę, 6 września:
– piesza pielgrzymka do Tulec wychodzi z placu Edmunda Bojanowskiego o godz. 5.45. Serdecznie zachęcamy. Szczegóły na plakacie i w internecie.
– o godz. 12.3o odprawimy Mszę św. dziękczynną za tegoroczne, niełatwe żniwa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą Bogu dziękować za chleb powszedni.

6. Dziękujemy parafianom prace porządkowe, dary na probostwo, paczki z przyborami szkolnymi oraz składane ofiary. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na parafialne prace remontowe 3630 zł.
7. Czytajmy Gościa Niedzielnego dużego i małego oraz P.K. mały i duży z modlitwą na każdy dzień.
8. Pochowaliśmy +Tadeusza Tomczaka, lat 67 z ul.11Listopada. Kilka pogrzebów było spoza parafii. „Wieczny odpoczynek…”

9. W SP1 zakończyła pracę katechetki Siostra Rajmunda, której dziękujemy za wszystkie poniesione trudy w służbie szkolnej i parafialnej, a jej miejsce zajmie Siostra Klaudia, którą serdecznie witamy i życzymy owocnej pracy.
10. W ostatnią niedzielę pożegnaliśmy Ks. Damiana Wachowiaka, a dzisiaj pierwszą niedzielą rozpoczyna służbę w naszej parafii nowy Ks. Wikariusz Jakub Madajczyk, który najpierw skończył studia przyrodniczo-leśne, a potem poszedł do Seminarium. Po święceniach – w 2018 roku pracował 2 lata w parafii Chrystusa Króla w Rawiczu, skąd przybył do nas. Serdecznie go witamy i życzymy jak siostrze tak i ks. wikariuszowi, jak najlepszych owoców w wyznaczonej posłudze. Szczęść Boże! (Na podziękowanie i powitanie mogą być oklaski.)

11. Na kolejny tydzień życzymy wszystkim Bożego pokoju i opieki Matki Najświętszej. W jej dłonie składamy Ojczyznę, parafię, rok szkolny i katechetyczny oraz księży wikariuszy siostry katechetki i na samych. „Pod Twoją obronę.”