Ogłoszenia 6 maja 2018

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.
– do kościoła codziennie po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.3o,
– w Fabianowie przy krzyżu codziennie o godz. 19.oo,
– w Komornikach przy figurze Serca Jezusowego w soboty i niedziele o godz. 19,oo
2. W dzisiejszą niedzielę młodzież klas 7 i II gimnazjalnych ma spotkanie o g. 16.oo, a w środę 9 maja po wieczornym nabożeństwie rodzice wszystkich dzieci I – komunijnych.

3. Od poniedziałku, 7.05. przyjmowane będą intencje mszalne na II półrocze.

4. Za tydzień dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Jedna grupa w sobotę, 12 maja o godz. 16.oo, druga grupa w niedzielę, 13 maja o godz. 11.oo. Podobnie będzie za 3 tygodnie 26 i 27 maja. W niedziele komunijne o godz. 11.oo rezerwujemy miejsca w kościele dla rodzin, a Msza św. o g.12.3o będzie nieco później.

5. W przyszłą niedzielę, 13 maja zapraszamy na świętowanie z Maryją Królową naszej wolności. Modlitwy i spotkania zaczynają się o g. 15.oo w sanktuarium. W gablocie wywieszono szczegółowy i ciekawy program. Msza św. w naszym kościele o g. 20.oo będzie skrócona. O g. 20.3o w sanktuarium odmówimy różaniec, po którym przejdziemy w procesji z figurą M. B. Fatimskiej przez plac Edmunda do kościoła św. Barbary.

6. Bierzmowanie wyznaczył Ks. Bp na 20 września.
– Wszystkie klasy 7 oraz II i III gimnazjalne obowiązkowo przychodzą na majowe przynosząc kartki z intencją, imieniem, nazwiskiem i klasą
– klasy III gimnazjalne prosimy zdeklarować się do udziału w dniu skupienia 19 maja lub 15/16 czerwca

7. Uwaga! uwaga! W miesiącach wakacyjnych, tzn. w lipcu i w sierpniu nie będzie codziennej Mszy św. o godz. 7.oo oraz w niedziele o godz. 16.oo, bo brakuje kapłanów.

8. Pielgrzymka do Torunia organizowana jest na dzień 18.05. Zachęcamy! Koszt 40 zł.
9. Dziękujemy za obecność na nabożeństwach, licznie przyjmowaną Komunię św., dary na probostwo, prace porządkowe i składane ofiary. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na Seminarium Duch. w Poznaniu. Serdecznie wszystkim polecamy tę ważną sprawę.

10. Pogrzeby. Pochowaliśmy +Piotra Nowickiego, lat 55 z ul. Wojska Polskiego, +Stefana Ratajczaka, lat 79 z ul. Sienkiewicza, +Sylwestra Muzolfa, lat 66 z ul. Bukowej. We wtorek o g. 11.oo będzie Msza św. i pogrzeb +Ludwiki Mańkowskiej, lat 89 z ul. Ponia- towskiego, a w środę o 11.oo Msza i pogrzeb +Zofii Jankowiak, lat 83 dawniej z Żabi -kowskiej „Wieczny odpoczynek…”

11. Czytajmy Misyjne drogi, Gościa Niedzielnego dużego i małego oraz Przewodnik Katolicki duży i mały.
12. Po błogosławieństwie módlmy się w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie, a także o umocnienie naszej wiary. „Święty Michale Archaniele…”