Ogłoszenia 7 kwietnia 2019

1. Za tydzień Niedziela Palmowa:
– prosimy przyjść do kościoła z bukietem palm, które przypominają o Chrystusowym zwycięstwie, a święcić je będziemy podczas każdej Mszy św.
– przed wejściem do kościoła będzie można nabyć palmy z rąk Caritas przeznaczając ofiary na rzecz podopiecznych
– procesja z palmami będzie po Mszy św. o g. 11.15

2. Rozpoczynają się spowiedzi wielkanocne: w środę u Jana Pawła, w czwartek u Jana Bosko, w piątek w Lasku. U nas całodzienna spowiedź w Wielki Poniedziałek.

3. W trosce o miłosierdzie dla bliźnich pamiętajmy o wielu okazjach:
o przy ołtarzu Matki Boskiej stoi skarbona na „dar ołtarza”,
o daniną diecezjalną wspieramy dzieła w archidiecezji,
o kupując paschalik pomagamy podopiecznym Caritas
o zabierając z kościoła serduszko możemy zrobić świąteczną paczkę dla biedniejszych od nas i prosimy, przynieść ją do przyszłej niedzieli – 14.04.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę transmitujemy przez internet Mszę św. z naszego kościoła odprawianą o godz. 10.oo. Nasza świątynia jest monitorowana. W czasie transmisji kamera obejmuje ołtarz wraz z amboną i chrzcielnicą oraz część ławek z przodu kościoła. Trzeba wiedzieć, że możemy być widoczni na ekranie.

5. W sobotę, 13 dnia miesiąca zapraszamy na wieczorną modlitwę w intencji Ojczyzny. Adoracja, różaniec o godz. 20.oo i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

6. Pochowaliśmy +Kazimierza Hojana, lat 82 z ul. Norwida. Inne pogrzeby były spoza parafii. „Wieczny odpoczynek…”

7. Czytajmy Gościa Niedzielnego – z filmem Ignacy Loyola, Arkę, Cuda i łaski Boże, P.K.

8. Dziękujemy drogim parafianom za liczny udział w Drogach Krzyżowych, zwłaszcza w obozie hitlerowskim, za prace dla parafii, składane dary i ofiary. Dziś w SP1 możemy honorowo oddać krew do godz. 14.oo, a za tydzień przed kościołem wesprzeć niepełnosprawnych ze „Wspólnej Drogi” w Luboniu.

9. W Mosinie w piątek, 12.04. Mszą św. o g. 20.oo rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie.

10. Niech błogosławieństwo Pana daje nam wszystkim pokój serca. Prośmy o to dla świata, Ojczyzny i nas samych słowami ks. Piotra Skargi. „Boże Rządco i Panie narodów”.

U nas całodzienna spowiedź w Wielki Poniedziałek z pewną zmianą. Nie będzie spowiedzi od 21.00 – 22.00, ponieważ dodatkowo będziemy spowiadać w Wielki Piątek.