Ogłoszenia 8 lipca 2018

1. Wyruszyła Poznańska 84 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Idzie w niej kilku naszych parafian. Cieszymy się z ich podjętego trudu, gratulujemy i łączymy się z nimi w modlitwie, spodziewając się, że zaniosą do naszej Matki ważne dla nas intencje. W gablocie wywieszono wiadomość, który kościół w Poznaniu ma codzienny dyżur modlitewny. Zapraszamy do niego na modlitwę przez co będziemy uczestniczyć w tzw. duchowym pielgrzymowaniu.

2. W przyszłą niedzielę, 15 lipca odbędzie się w Poznaniu 70 Pokutny Marsz Różańcowy. Jest to publiczne przepraszanie Boga za grzechy Narodu i prośba, by Polska pozostała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Szczegóły są na plakacie.

3. Te same intencje modlitwy podejmujemy w 13 dni miesiąca w naszej parafii. Tak więc w najbliższy piątek, 13 lipca zapraszamy do św. Barbary o godz. 20.oo na różaniec za Ojczyznę, po czym przejdziemy w procesji z figurą M. B. Fatimskiej przez plac Bojanowskiego do sanktuarium.

4. W lipcu i w sierpniu: nie ma niedzielnej Mszy św. o g.16.oo i codziennej o g. 7.oo, a kancelaria parafialna czynna jest tylko do południa.

5. Na afiszach ogłoszono:
– koncerty organowe w Kolegiacie Poznańskiej w wykonaniu p. Roberta Napieralskiego
– bezpłatne badanie wzroku w Luboniu, 17 lipca

6. Czytajmy Gościa Niedzielnego i Przewodnik Katolicki, a w zakrystii możemy jeszcze nabyć płytę z piosenkami z Krakowa za 20 zł. Za pieniądze z ich sprzedaży nabyte zostaną różańce dla więźniów. Przed kościołem sprzedawana jest płyta za 30 zł zespołu „Pinokio Brothers”, w którym, przypominamy, gra ks. Jacek Zjawin.

7. Pochowaliśmy +Janusza Płotkowiaka, lat 72 z ul. Sycowskiej, a w środę o g.11.oo będzie Msza św. i pogrzeb +Mirosława Korcza, lat 55 z ul. Uroczej (dawn. Migalli). „Wieczny odpoczynek…”

8. Dziękujemy Parafianom za obecność na nabożeństwach, licznie przyjmowaną Komunię św., składane dary i ofiary. Za tydzień, jak co miesiąc, będzie zbiórka do puszek na parafialne inwestycje. Z góry serdeczne „Bóg zapłać!”

9. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku wakacyjnego i spokojnego tygodnia, a na koniec pomódlmy się do Matki Boskiej w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie oraz o właściwą pogodę na tegoroczne żniwa. „Zdrowaś Maryjo”, „Święty Michale Archaniele…”