Ogłoszenia 8 września 2019

1. W dzisiejszą niedzielę:
– Z okazji Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej święcimy ziarno w kościele,
– Rada duszpasterska ma spotkanie po Mszy św. o godz.18.oo. Prosimy wszystkich o obecność.
2. W niedziele września nie ma Mszy świętych o godz. 16.oo.

3. W piątek, 13 września zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza parafian z kolejnych ulic na modlitwę w intencji Ojczyzny oraz o dobre przeżycie zbliżającego się nawiedzenia Matki Boskiej Jasnogórskiej w naszej parafii. Oto ulice wyznaczone do modlitwy: Buczka, Długa, Skromna, Fabianowska, Świętokrzyska, Podlaska, Wielkopolska, Pomorska, Wirowska, Komornicka, Szreniawska, Owocowa, Urocza, Staszica, Solskiego, Nowiny, Skowronkowa, Sowia, Studzienna, Wczasowa. O godz. 20.oo różaniec, potem procesja fatimska.

4. W święto Podwyższenia Krzyża, 14 września, Siostry Służebniczki organizują pielgrzymkę do Włocławka na wielką modlitwę w Ojczyźnie pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Będziemy łączyć się z nimi duchowo na naszych nabożeństwach o godz. 9.oo i 18.oo, a w Poznaniu jest modlitwa na Łęgach Dębińskich o godz. 21.oo.

5. Muzyczna Szkoła Yamaha zaprasza na Dni Otwartych Drzwi 14 i 15 września od 11.oo – 17.oo – Luboń, ul. Poniatowskiego 20. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

6. Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę, 18.09 po wieczornym nabożeństwie. Będzie można wtedy kupić książeczkę i różaniec oraz zamówić szaty liturgiczne dla dzieci.

7. W gablocie wywieszono wiele terminów spotkań z ks. wikariuszem dla ministrantów, wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych. Niech zainteresowani zapoznają się z nimi. Np. na wikariacie: wolontariat młodzieżowy w piątek,13.09. g.19.oo, oaza dzieci Bożych w sobotę g. 10.oo.

8. Czytajmy prasę katolicką: Misyjne drogi, Gościa Niedzielnego dużego i małego, Przewodnik Katolicki duży i mały.

9. Dziękujemy drogim Parafianom i Gościom za udział w nabożeństwach, prace porządkowe, dary na probostwo i składane ofiary. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

10. We wtorek o godz. 12.oo będzie Msza św. i pogrzeb +Mariana Majchrzaka, lat 81 z ul. Buczka. Kilka pogrzebów było spoza parafii. „Wieczny odpoczynek…”

11. W intencji Ojczyzny proponowany jest post wraz z modlitwą od 8. 09. – 13.10. Włączmy się w to dzieło chociaż jednego dnia.

12. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia, a na koniec pomódlmy się za Ojczyznę dziesiątką różańca. Będziemy to czynić po każdej Mszy św.