Kim jesteśmy?
Domowy Kościół jest częścią Ruchu Światło – Życie (ruch oazowy), która skupia małżeństwa i rodziny. Czerpiemy z bogactwa charyzmatu Oazy i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

W naszej formacji kładziemy nacisk na rozwój i wzrost duchowości małżeńskiej. Będąc bliżej siebie, zbliżamy się do Boga, a będąc w głębokiej relacji z Jezusem, pogłębiamy naszą miłość małżeńską. Pogłębianie tych relacji wpływa również na nasze dzieci, pomagając nam wychowywać je w duchu chrześcijańskim.

Spotykamy się raz w miesiącu w grupach o stałym składzie (4 do 7 małżeństw), które nazywamy kręgami. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwa ksiądz opiekun oraz para animatorska.

W czasie spotkań w kręgu jest czas na część towarzyską, aby stworzyć atmosferę serdeczności, część modlitewną połączoną z dzieleniem się Słowem Bożym i modlitwą różańcową. Część formacyjna jest czasem dzielenia się problemami i radościami życia oraz sukcesami w pracy nad sobą i wypełnianiem zobowiązań. Część formacyjna jest także czasem przedstawienia i rozważenia kolejnego tematu przygotowanego przez parę animatorską (prowadzącą) lub inną parę w kręgu.

Wszystkie małżeństwa, które pragną umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość małżeńską, nauczyć się rozwiązywania konfliktów, doświadczyć życia we wspólnocie – serdecznie zapraszamy do kręgów Domowego Kościoła!

Kontakt: Grażyna i Piotr Rosarosagrazyna@gmail.com

Domowy Kościół – Strony tematyczne

Ogólnopolska strona Domowego Kościoła: www.dk.oaza.pl

Ruch Światło życie w Archidiecezji poznańskiej www.poznan.oaza.pl

Domowy Kościół w naszym rejonie: www.poznan.oaza.pl/dk/rdk/rejon-poznan-stare-miasto-lubonski

Jeżeli chcecie…

  • umacniać swoją wiarę
  • pielęgnować miłość małżeńską
  • nauczyć się rozwiązywania konfliktów
  • nawiązać głębszy kontakt z dziećmi
  • doświadczyć życia we wspólnocie

… Zapraszamy!

“Rodzina żyjąca głębią wiary i wierna miłości Chrystusa jest przyszłością Kościoła i świata” (Jan Paweł II)