Ogłoszenia 30 września 2018

1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo zapraszamy na spotkanie uczniów klas 7, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców.

2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc Różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą codziennie o godz. 17.3o. Dzieci nie będą miały oddzielnego różańca, ale będą go prowadzić o 17.3o w obecności dorosłych w poniedziałki i środy. Wtedy obecność dzieci jest obowiązkowa, a więc minimum 2 razy w tygodniu. Młodzież zapraszamy codziennie z potrzeby serca, a obowiązkowo dwa razy w tygodniu w dowolne dni. „Odmawiajcie różaniec” woła Matka Boska w objawieniach. Kto tego słucha i realizuje może wiele wymodlić, a przecież mamy tyle ważnych spraw w swoich domach, w parafii, w Ojczyźnie. Chcemy z młodzieżą modlić się np. za synod o młodzieży.

3. W czwartek, 4.10. przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji na placu przed kościołem pobłogosławimy zwierzęta wraz z ich właścicielami. Zapraszamy o godz. 17.15. Będzie to chwila po spowiedzi dla dzieci, a przed różańcem.

4. W I piątek miesiąca, 5.10. wyjazd do chorych od godz. 9.oo, a spowiedź dzieci w czwartek od 16.oo – 17.oo.

5. W przyszłą niedzielę, 7.10. poświęcimy dzieciom I-komunijnym różańce i książeczki na Mszy św. o godz. 12.3o.

6. Zachęcamy do czytania wspaniałego Gościa Niedzielnego dużego i małego oraz Małego Przewodnika Katolickiego z pięknym różańcem dla dzieci. Możemy też nabyć za symboliczną zapłatę parafialne Przymierze – m.in. o młodych w polskim Kościele, o Hospicjum, o bierzmowaniu i odnowionej chrzcielnicy.

7. Z Caritas Poznańskiej otrzymaliśmy leki z ważnością do października. Możemy je za darmo otrzymać przed biurem parafialnym. Jest to „Polopiryna – Zatoki”. Caritas parafialna będzie wydawać potrzebującym używaną odzież we wtorek od 16.oo – 18.oo.
8. Na afiszu ogłoszono koncert charytatywny w Poznaniu 4.10. o godz.19.3o, by zebrać środki na wysyłkę darów dla dzieci do Etiopii. Serdecznie polecamy!

9. Pogrzeby: +Janusz Begier, lat 63 z ul. Wojska Polskiego, +Maria Klepka – Celler, lat 58 z ul. Gruszkowej. „Wieczny odpoczynek…”.

10. Dziękujemy Parafianom za obecność, także na „Koronce” na placu Bojanowskiego, za składane dary i ofiary oraz kwiaty do kościoła.

11. Wczoraj, 29.09. przypadało wspomnienie świętych Archaniołów. Z tej okazji składamy jak najlepsze życzenia Matce Generalnej Rafale i siostrze Gabrieli. Niech Ci wielcy Patronowie wypraszają Siostrom Solenizantkom jak najwięcej darów Nieba w codziennej służbie Bogu i ludziom. Dziękujemy też za wszelką pomoc i życzliwość dla naszej parafii.

12. Wszystkim tu obecnym życzymy spokojnego tygodnia, a Bożej Matce polecamy Ojczyznę, pokój i cały październik różańcowy. Zdrowaś Maryjo…, Święty Michale…