Ogłoszenia 1 lipca 2018

1. Przed 90 laty, 1 lipca 1928 rozpoczęła istnienie nasza parafia, natomiast 55 lat temu 27 czerwca świątynia nasza była konsekrowana. Dlatego dziś zapalone są na ścianie zacheuszki, czyli świece zawieszone w tych miejscach, które namaszczał olejem świętym arcybiskup Antoni Baraniak w 1963 r.

2. W tym tygodniu odwiedzimy chorych w I piątek miesiąca od g. 9.oo, a dzieci będą miały spowiedź w czwartek od 16.oo – 17.oo.

3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Poznańskiej na Jasną Górę od 5 – 15 lipca. Szczegóły na afiszu.

4. W lipcu i w sierpniu:
– nie będzie niedzielnej Mszy św. o g.16.oo, czyli od dzisiaj oraz codziennej o g. 7.oo,
– a kancelaria parafialna czynna będzie tylko do południa.

5. Na afiszu ogłoszono bezpłatne badanie wzroku 17 lipca w Luboniu.

6. Czytajmy Misyjne drogi, Arkę, Gościa Niedzielnego, Przewodnik Katolicki. W zakrystii możemy też nabyć płyty przysłane z Krakowa z piosenkami za 20 zł. Pieniądze z ich sprzedaży służą do zakupienia różańców, które będą rozdane więźniom. To piękny pomysł. Zachęcamy do współudziału. Natomiast przed kościołem możemy nabyć płytę akustyczną za 30 zł zespołu „Pinokio Brothers”, w którym gra ks. Jacek Zjawin.

7. W czwartek o g.10.oo jest u nas Msza św. za +Janusza Płotkowiaka, lat 72 z ul. Sycowskiej, a pogrzeb w Komornikach o g. 11.3o. „Wieczny odpoczynek…”

8. Dziękujemy Parafianom za obecność na nabożeństwach, licznie przyjmowaną Komunię św., składane dary i ofiary.

9. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku wakacyjnego i spokojnego tygodnia, a na koniec pomódlmy się do Matki Boskiej w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie oraz o właściwą pogodę dla tegorocznych plonów. „Zdrowaś Maryjo”…„Święty Michale Archaniele…”